O co chodzi na naszej platformie?
W skrócie chodzi o to, żeby zrealizować własny projekt, który poprawi Twoje otoczenie -
a przy okazji nauczyć się wielu przydatnych umiejętności, poznać ciekawych ludzi
i zdobyć międzynarodowe certyfikaty!
a przy okazji nauczyć się wielu przydatnych umiejętności, poznać ciekawych ludzi
i zdobyć międzynarodowe certyfikaty!
Zobacz film, jak to działa
Masz dodatkowe pytania?
Sprawdź poniżej nasze odpowiedzi.
O co w tym wszystkim chodzi?
Czym jest projekt społeczny?
Co mi daje platforma?
Dla kogo jest ta platforma?
Jak ukończyć projekt i dostać certyfikat?
Jak zwyciężyć w olimpiadzie 2024/25?
Ile osób może być w zespole?
Czy to coś kosztuje?
Ile czasu mi to zajmie?
Co jeśli nie mam pomysłu na projekt?
Jak działa program partnerski?
Kto będzie Cię wspierać?
Dajemy Ci praktyczne wskazówki, które prowadzą Cię krok po kroku przez realizację Twojego projektu. Wiedzę wykorzystujesz w praktyce - nawiązujesz partnerstwa, uczysz się pracy w zespole, tworzysz harmonogram i budżet.
Każdy, kto zrealizuje swój projekt, zostaje finalistą i otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania. A jak się postarasz, otrzymujesz “Złote Wilki” - nagrody dla najlepszych projektów w Polsce.
Twój projekt może dotyczyć kultury, sportu, nowych technologii, przestrzeni miejskiej, sztuki… wszystkiego, co jest związane z Twoją pasją i zainteresowaniami. W ten sposób powstały na przykład warsztaty kulinarne dla licealistów, czy zajęcia taneczne dla dzieci. Projekt powinien odpowiadać na problem społeczny w Waszym otoczeniu - np. być charytatywnym biegiem czy kampanią internetową przeciw hejtowi.
W głównym Przewodniku z zarządzania są informacje jak skutecznie zrealizować projekt. Możesz też wybrać dodatkowe przewodniki z marketingu czy przygotowane z Google z digital skills.
Platforma pozwala też zaplanować Wasze działania. Macie dostęp do formularzy, które razem z zespołem wypełniacie na każdym etapie projektu.
Zwolnieni z Teorii są też dla każdego, kto chce zdobyć doświadczenie w realizowaniu własnych pomysłów, dostać się na zagraniczne studia czy zdobyć lepszą pracę.
Aby ukończyć projekt, zbierasz zespół (w sumie 2-10 osób), wymyślacie pomysł i realizujecie go w rzeczywistości. Na platformie przechodzicie przez 4 etapy realizacji projektu - Inicjację, Planowanie, Realizację i Zakończenie.
Po przejściu na Planowanie, macie od 1 do 8 miesięcy na realizację projektu. A ukończony projekt to taki, który uzyskał odpowiednie minimum beneficjentów w zależności od formatu.
Każdy projekt, który uzyska min 4500 pkt (na 6000 możliwych) i przygotuje 3-minutowe wideo, uzyskuje nominację do Złotych Wilków, nagród dla najlepszych projektów w Polsce, wręczanych przez przedstawicieli najwyższych władz państwowych. Punkty zdobywasz m.in. za: liczbę beneficjentów, liczbę partnerów, pozyskany budżet i zasięg w mediach Twojego projektu.
Spośród nominowanych projektów kapituła składająca się z uznanych osobistości polskiego biznesu, mediów i organizacji społecznych wybiera Laureatów Złotych Wilków.
Realizując projekt możesz być członkiem tylko jednego zespołu. Po zakończeniu jednego projektu na platformie możesz rozpocząć kolejny.
Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu pro bono setek osób, które współtworzą Zwolnionych z Teorii oraz dzięki naszym Partnerom.
Jeśli jednak chciałbyś podjąć rywalizację o “Wilki”, nagrody dla najlepszych projektów społecznych, to może on zająć nawet 4-10 godzin tygodniowo przez 4-6 miesięcy.
Zacznij od rejestracji i zebrania zespołu, a dalej podążaj za wskazówkami z przewodnika na platformie. Dowiesz się w nich, jak przeprowadzić burzę mózgów nad pomysłami na projekt czy gdzie znaleźć inspiracje, które pomogą wybrać temat projektu.
Projekt partnerski realizowany jest w ramach Olimpiady - robisz go w zespole, na naszej platformie, a na koniec otrzymujesz certyfikat i rywalizujesz o Złote Wilki, tak samo, jak każdy uczestnik Zwolnionych z Teorii.
Aby zapisać się do programu partnerskiego, zarejestruj się na platformie, a następnie wybierz, z którym partnerem chcesz realizować projekt.
Oprócz tego, w szkołach średnich wsparciem służą również Nauczyciele_ki Zwolnieni z Teorii. To specjaliści_tki od motywowania i rozwijania kompetencji miękkich, takich jak zarządzanie, praca zespołowa czy rozwiązywanie problemów.
Weź udział w programie naszego partnera
i zrób projekt społeczny z jego wsparciem.
Projekt w Zwolnionych z Teorii możesz też zrobić z partnerem. Otrzymujesz
wsparcie od partnera w realizacji projektu i masz okazję rozwinąć nowe kompetencje.
wsparcie od partnera w realizacji projektu i masz okazję rozwinąć nowe kompetencje.
Zapisy do programu dostępne po rozpoczęciu projektu.