Zobacz film, jak to działa

Masz dodatkowe pytania?

Sprawdź poniżej nasze odpowiedzi.
O co w tym wszystkim chodzi?
Czym jest projekt społeczny?
Co mi daje platforma?
Dla kogo jest ta platforma?
Jak ukończyć projekt i dostać certyfikat?
Jak zwyciężyć w olimpiadzie 2017/18?
Ile osób może być w zespole?
Czy to coś kosztuje?
Ile czasu mi to zajmie?
Co jeśli nie mam pomysłu na projekt?
Zwolnieni z Teorii to platforma dla studentów i licealistów do tworzenia własnych projektów społecznych.

Dajemy Ci praktyczne wskazówki, które prowadzą Cię krok po kroku przez realizację Twojego projektu. Wiedzę wykorzystujesz w praktyce - nawiązujesz partnerstwa, uczysz się pracy w zespole, tworzysz harmonogram i budżet.

Każdy, kto zrealizuje swój projekt, zostaje finalistą i otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania. A jak się postarasz, otrzymujesz “Złote Wilki” - nagrody dla najlepszych projektów w Polsce.
Projekt społeczny to każda, nawet najprostsza inicjatywa, która zmienia Twoje otoczenie na lepsze.

Twój projekt może dotyczyć kultury, sportu, nowych technologii, przestrzeni miejskiej, sztuki… wszystkiego, co jest związane z Twoją pasją i zainteresowaniami. W ten sposób powstały na przykład warsztaty kulinarne dla licealistów, czy zajęcia taneczne dla dzieci. Projekt może też odpowiadać na problem społeczny w Waszym otoczeniu - np. być charytatywnym biegiem czy kampanią przeciw wandalizmowi w internecie.
Na platformie dostajesz praktyczne wskazówki, które prowadzą Cię krok po kroku przez projekt. W głównym przewodniku z zarządzania są informacje jak skutecznie zrealizować projekt.
Możesz też wybrać dodatkowe przewodniki przygotowane razem z Google - digital skills czy z Coca-Cola z marketingu.

Platforma pozwala też zaplanować Wasze działania. Macie dostęp do formularzy, które razem z zespołem wypełniacie na każdym etapie projektu.

Możecie też liczyć na opiekę Mentora - kolegi, który zrobił już swój projekt. Mentor może doradzić Ci w kwestii związanej z projektem, korzystając z własnego doświadczenia, np. opowiadając jak on sam rozwiązał podobny problem lub pozyskał partnera.
Platforma jest przede wszystkim dla studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Zwolnieni z Teorii są też dla każdego, kto chce zdobyć doświadczenie w realizowaniu własnych pomysłów, dostać się na zagraniczne studia czy zdobyć lepszą pracę.
Każdy, kto ukończy projekt w ramach Zwolnionych z Teorii, zdobywa międzynarodowy certyfikat z zarządzania sygnowany przez Project Management Institute R.E.P.

Aby ukończyć projekt, zbierasz zespół (w sumie 2-10 osób), wymyślacie pomysł i realizujecie go w rzeczywistości. Na platformie przechodzicie przez 4 etapy realizacji projektu.

Ukończony projekt to taki, który uzyskał odpowiednie minimum beneficjentów w zależności od formatu. Na przykład dla wydarzeń publicznych, minimum beneficjentów biorących udział w wydarzeniu/ach to 90 osób. Po przejściu na drugi etap - Planowanie, macie od 1 do 6 miesięcy na realizację projektu.
Zwolnieni z Teorii to też olimpiada. Finalistą olimpiady 2017/18 zostaje każdy, kto rozpocznie projekt do 15 stycznia 2018, przejdzie na etap realizacji do 31 marca 2018, a następnie zrealizuje projekt do 15 maja 2018.

Każdy projekt, który uzyska 4500 pkt i przygotuje 3-minutowe wideo, uzyskuje nominację do Złotych Wilków, nagród dla najlepszych projektów w Polsce, wręczanych przez przedstawicieli najwyższych władz państwowych. Punkty zdobywasz m.in. za: liczbę beneficjentów, liczbę partnerów, pozyskany budżet i zasięg w mediach Twojego projektu. Do zdobycia jest maksymalnie 6000 punktów.

Laureaci Złotych Wilków są wybierani spośród nominowanych projektów przez kapitułę składającą się z uznanych osobistości polskiego biznesu, mediów i organizacji społecznych.
Zespół projektowy może liczyć od 2 do 10 osób. Jednak z naszego doświadczenia wynika, że najefektywniej realizuje się projekt w zespole składającym się z od 3 do 6 osób.

Realizując projekt możesz być członkiem tylko jednego zespołu. Po zakończeniu jednego projektu na platformie możesz rozpocząć kolejny.
Nie, udział w Zwolnionych z Teorii, w tym międzynarodowe certyfikaty, jest dla Ciebie w pełni bezpłatny.

Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu pro bono setek osób, które współtworzą Zwolnionych z Teorii oraz dzięki naszym Partnerom - m.in. The Coca Cola Foundation, Bank Zachodni WBK, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności - którzy pokrywają koszty Twojego udziału.
To, ile czasu zajmie Ci projekt zależy od jego skali. Zrealizowanie mniejszego projektu zajmie ok. 2-3 godzin tygodniowo przez 2-3 miesiące.

Jeśli jednak chciałbyś podjąć rywalizację o “Wilki”, nagrody dla najlepszych projektów społecznych, to może on zająć nawet 4-10 godzin tygodniowo przez 4-6 miesięcy.
To zupełnie normalne, że na początku nie wiesz, jaki projekt chcesz zrobić.

Dlatego na platformie znajdziesz nasze podpowiedzi, jak znaleźć pomysł na świetny projekt. Zacznij od rejestracji i zebrania zespołu, a dalej podążaj za wskazówkami z przewodnika na platformie.

Nadal masz pytania?

Kliknij ikonę czatu i porozmawiaj z nami! Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
ZNAJDŹ NAS!

zwolnienizteorii.pl zapisuje pliki cookie na Twoim komputerze. Pozostając na tej stronie, wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej. Zamknij