O nas

Od 2013 roku wychodzimy naprzeciw edukacji szkolnej, uzupełniając ją o przestrzeń do zdobywania praktyki. Działamy w oparciu o nowoczesną metodykę nauczania, w ramach której robiąc prawdziwy projekt społeczny, rozwija się kompetencje proinnowacyjne, potrzebne w pracy i prawdziwym życiu takie jak: empatia i poczucie sprawstwa, kreatywność, praca zespołowa, komunikacja czy rozwiązywanie problemów.

My dostarczamy narzędzia,
młodzi działają!

Organizujemy praktyczną, ogólnopolską Olimpiadę Zwolnieni z Teorii, w ramach której uczniowie sami organizują projekty społeczne. Po realizacji własnej inicjatywy uczestników prowadzi innowacyjna platforma edukacyjna. Dzięki niej wiedzą jak działać i uczą się zarządzania projektem w profesjonalny sposób.

Od 2019 roku tworzymy również platformę nauczycielską, narzędzie dające nauczycielom Zwolnionym z Teorii możliwość wspierania młodzieży w procesie projektowym.

Razem zmieniamy oblicze systemu edukacji!

OBECNIE ZWOLNIENI Z TEORII TO:

 • 76 374 UŻYTKOWNIKÓW PLATFORMY
 • 26 033 121 BENEFICJENTÓW PROJEKTÓW SPOŁECZNYCH
 • 2 809 PROJEKTÓW SPOŁECZNYCH

UDAŁO NAM SIĘ TO OSIĄGNĄĆ DZIĘKI PRACY CAŁEGO ZESPOŁU

Wysoko cenimy pracę w zespole i współpracę, wierząc, że poważnych zmian nie da się dokonać w pojedynkę. Taki tryb pracy leży u podstaw metodyk projektowych, i taki też utrzymujemy w zespole Zwolnionych z Teorii.

I DZIĘKI POMOCY NASZYCH PARTNERÓW:

NASZ TEAM STAWIA NA

 • ENERGIĘ

 • WSPÓŁPRACĘ

 • INNOWACJĘ

 • AMBICJĘ

 • SKUTECZNOŚĆ

 • EMPATIĘ

 • Zarząd Fundacji Zwolnieni z Teorii

  Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych.Paula Bruszewska, Marcin Bruszewski i Rafał Fils założyli olimpiadę społeczną Zwolnieni z Teorii. Na początku traktowali to jako hobby - pomaganie 30 osobom rocznie w realizacji projektów społecznych. Po czterech latach nastąpił jednak punkt zwrotny. Cała trójka zdecydowała się porzucić dotychczasową pracę, by skupić się na rozwoju własnego pomysłu. Ich zapał jest motorem całego zespołu, a odwaga inspiracją dla naszych uczestników.

 • budowanie programów z partnerami

  Ola, Marysia i Rafał współpracują z partnerami biznesowymi, z którymi tworzymy wokół Zwolnionych programy odpowiadające na ich konkretne potrzeby biznesowe: podnosimy zaangażowanie pracowników, angażujemy młodych w tematy ważne dla firmy, dbamy o wizerunek pracodawcy i rekrutujemy, prowadzimy badania i kampanie. Działamy jak agencja, a wszystkie nasze wspólne programy wspierają misję Zwolnionych z Teorii.

 • team Nauczyciele

  Tego jeszcze w Polsce nie było! Maria, Asia i Małgosia czyli nasz team dedykowany do współpracy z nauczycielami stworzył unikalną w skali kraju grupę Nauczycieli Zwolnieni z Teorii wspierających młodzież uczącą się za pomocą metody projektowej.

 • Forbes 25 under 25

  Janek, lead zespołu produktowego i Ola, zarządzająca zespołem budowania partnerstw, na co dzień imponują nam swoim profesjonalizmem i zaangażowaniem.
  Doceniamy to nie tylko my!
  Oboje zostali docenieni przez Forbesa w rankingu 25 under 25, jako osoby które chcą zmienić społeczno-gospodarcze oblicze Polski.

 • programy, warsztaty, wydarzenia

  Nie można nie wymienić naszych project managerów, którym nie straszne jest żadne wyzwanie. Na co dzień zajmują się realizowaniem programów partnerskich, w których młodzież ma okazję zdobywać wiedzę od praktyków biznesu. Ogarniają też zadania specjalne, jak organizacja Wielkiego Finału, czyli wielkiego wydarzenia, na którym tysiące uczestników świętuje ukończenie projektów społecznych w iście oscarowym klimacie!

 • wspieranie uczestników

  Stale pobijamy swoje rekordy, więcej uczestników, projektów i dobra wynikającego z działania młodych.

  Jednak nie chodzi tylko o ilość!

  Liczy się dla nas jak radzą sobie nasi uczestnicy, dlatego Patryk, Marcin, Emir i Martyna są w stałym kontakcie z uczestnikami i wspierają ich na każdym etapie projektu

ZWOLNIENI TO WIĘCEJ NIŻ PLATFORMA

To zintegrowany produkt: digitalowy i offline’owy. Oprócz platformy i naszej obecności w sieci organizujemy szkolenia, warsztaty i ogromny event jakim jest Wielki Finał, rokroczne podsumowanie całej edycji. Działamy w metodykach zwinnych, jesteśmy młodym, zaangażowanym i ambitnym zespołem. Dynamicznie udoskonalamy się z każdą kolejną edycją, bo wierzymy że to co robimy ma ogromny sens. A oprócz tego, motywują nas do działania pomysły i akcje naszych uczestników. Zarażają nas swoją energią!

NASZĄ DOTYCHCZASOWĄ PRACĘ UHONOROWALI: